صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3532
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
Silverlight محصولی جدید از شرکت مایکروسافت برای طراحی برنامه های مالتی مدیا بر روی وب می باشد. چنانکه شما قبلا برای طراحی سایتهای مالتی مدیا و انیمیشن از Flash استفاده می کردید توصیه می کنم سری هم به Silverlight بزنید.
برای دیدن نمونه کارهایی که با Silverlight طراحی شده اند به این صفحه مراجعه کنید. قبل از رفتن به صفحه مذکور برنامه Silverlight را از اینجا دریافت و نصب کنید تا امکان نمایش این نمونه کارها بر روی مرورگر اینترنت شما فراهم شود (در حال حاضر این برنامه مرورگر Opera را پشتیبانی نمی کند).


برای کار با Silverlight به چه چیزی نیاز دارم؟
برای طراحی لایه نمایشی از ابزار Expression Blend کمک بگیرید. Expression Blend نرم افزاریست از شرکت مایکروسافت برای طراحی انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی. توجه داشته باشید که این محصول را با Expression Web اشتباه نگیرید. Expression Web ویرایشگر HTML میباشد که جایگزین Frontpage شده است.(هر دوی اینها جزو خانواده Microsoft Expression Studio می باشند) 
برای برنامه نویسی در Silverlight میتوانید از Visual Studio 2008 استفاده کنید. VS 2008 به شما امکان develop و debug برنامه های Silverlight را میدهد. برای برنامه نویسی در Silverlight احتیاج به یادگیری زبان جدید هم ندارید. توسط یکی از زبانهای NET. مانند #C و VB به راحتی امکان برنامه نویسی در Silverlight را دارید.

 به نظر می رسد با توجه به در دست داشتن سهم زیادی از بازار مرورگرهای وب توسط مایکروسافت و قدرت و توسعه NET. و اخلاق سلطه طلبی مایکروسافت، Flash چاره ای جز تسلیم شدن در برابر Silverlight را نداشته باشد.

دسته ها :
چهارشنبه نوزدهم 4 1387
X